ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

האשם תמיד

2 תגובות

שמעתי היום בתכנית של יעל דן את ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מדברת על הקישור שהיא עושה בין פעולות הממשלה, הירידה ברמת החיים והמצב הכלכלי והחברתי בארץ לפעולותיו של הרוצח המטורף שפצע והרג אתמול אנשים תמימים שהגיעו לעשות סידורים או עבדו בבנק הפועלים בבאר שבע.
מאחר ואין לי את המילים המדויקות בהן השתמשה אז אביא כאן ציטוט שמצאתי עכשיו בדף הפייסבוק שלה ומעביר את רוח הדברים:
"היום במליאת הכנסת, בדיון על חוק התקציב, אמרתי שמקרה הרצח וההתאבדות בבאר שבע הוא מקרה אלימות מצמרר וטרגי, אבל הוא אינו רק טרגדיה אישית, אלא גם תוצאה של מציאות חברתית. מציאות שהורגת…"

ואני אומרת ש…

לא, לא, לא ולא. רוצח הוא רוצח. והקישור שאת עושה גב' זנדברג איננו לרוחי כלל וכלל.
בשיחה השתתף גם ח"כ חיליק בר (עבודה) שממש לא ראה את הקישור ואף גינה אותו ואמר שזה חמור ומדאיג לייצר מצג כאילו הממשלה אשמה ברצח. ח"כ זנדברג מצידה אמרה שהיא כלל לא אמרה שהממשלה אשמה וברור שהאשם הוא על הרוצח (מממ… תודה רבה שהארת את עינינו כי לא היינו סגורים על זה).

ועל זה אני אומרת ש…

בעגה המשטרתית\משפטית יש ביטוי שאומר: "החשוד קושר עצמו למעשים המיוחסים לו". כששומעים את זה יודעים שזה מקרב מאד את החשוד לשלב בו הוא יהפוך מחשוד לנאשם.
אי לכך ובהתאם לזאת, גם אם ח"כ זנדברג רק "קשרה" כרגע את הממשלה לרצח אזי מבחינתי, באמירתה זאת, היא צמצמה מאד את המרחק ל"האשמתה של הממשלה" ברצח.
אז לא. הממשלה אשמה אולי בהרבה מאד דברים, אבל לא ברצח הזה.
ברצח הזה אשם אדם תמהוני ואלים (מילולית ופיזית) שהחזיק ברשותו אקדח (ברישיון) ושמשום מה כל המערכות שהיו אמורות ו\או יכולות להתריע ולמנוע את האסון הזה פשוט לא עבדו.

(למי שביומיים האחרונים "סגר מדפים" ו"כיבה מנועים" ואין לו מושג על מה מדובר אז הנה הסיכום של טמקא על האירוע הנוראי שהיה אתמול: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4382139,00.html)

2 מחשבות על “האשם תמיד

  1. מסכים בהחלט. זה קצת דומה להסתכלות של דרור פויר על השמאל בארץ במאמר ההוא שלא אהבת. לא בכל דבר אשמה מדיניות הממשלה. מוסדות המדינה לעומת זאת אשמים בהחלט בסיאוב, בגרירת רגליים ובקבלת החלטות לא נכונות.

    • זה בהחלט דומה להסתכלות שלו באותו מאמר בעיקר באמירה שלו על ה"אוטומט".
      מה שקרה בעניין הזה הוא שנראה במפורש כאילו האופוזיציה שמה את האשמת הממשלה על "הילוך אוטומטי", בלי לעצור, לחשוב ולהבין שמה שהם עושים זה ניצול פוליטי ציני של טרגדיה שהתרחשה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s