ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

איפה האבות כולם

2 תגובות

היום שמעתי אצל יעל דן שיחה על נושא חיסוני הפוליו שהחלו בהם היום.
אחת הדוברות הייתה אישה בשם שירי גורמן, המשתייכת לקבוצת פייסבוק בשם "אמהות אומרות לא לחיסון הפוליו המוחלש".
לא אלאה אתכם בכל דבריה אבל להלן ציטוט אחד מדויק ממה שהיא אמרה:
"אנחנו קבוצה של אימהות שמאד מוטרדות מהנתונים אליהם אנחנו נחשפות… בשבילנו כאימהות כשזה אמור להגיע לילדים שלנו זה מאד מטריד, זה מאד מדאיג".

ואני אומרת ש…

מישהו לעזאזל חייב להסביר לי אחת ולתמיד מה הבעיה של האנשים האלו לפתוח דף פייסבוק ששמו "הורים אומרים לא לחיסון הפוליו המוחלש " ו\או להגיד משפטים כמו "אנחנו קבוצה של הורים שמאד מוטרדים מהנתונים אליהם אנחנו נחשפים… בשבילנו כהורים כשזה אמור להגיע לילדים שלנו זה מאד מטריד, זה מאד מדאיג".
What is with you people?
לא, באמת. מה זה זה?
עולמנו רווי באמירות סטיגמטיות ומכלילות המתייחסות לאישה בתור המנקה, המבשלת, המגדלת את הילדים ובלה בלה בלה. אלא מה? למרות שזה לא מוצא חן בעיני, אז בבתים רבים וטובים המצב הסטיגמטי הזה של נשים הוא אכן המצב האמיתי. אז יאללה, נניח, נניח שזה בסדר להכליל כך (לא בסדר, אבל נניח).
אבל דאגה לבריאות הילדים??? למה פתאום לנכס את זה רק לאימהות? זאת אפילו לא סטיגמה רווחת וזה בוודאי לא המצב האמיתי (בשום בית שאני מכירה לפחות). אז מאיפה הדבר הזה הגיע?
האם יש למישהו ספק באשר לרמות הדאגה והאכפתיות של אבות לבריאות ילדיהם? האם מישהו חושב, כותב, אומר שדאגתם של אבות נופלת מדאגתן של אימהות כשזה מגיע לבריאות הילדים?
אז גב' גורמן היקרה, אודה לך מאד, אם בשלב ראשון תואילי נא לצמצם את האמירות הסטיגמתיות והכוללניות שלך לגבי נשים\גברים, אימהות\אבות, לפחות רק לאותם נושאים שמשתקפים ברמה כזאת או אחרת במציאות האמיתית ובכך תתרמי את תרומתך הצנועה לאי הרחבת השיח עם הטונים השוביניסטיים.
אם יתחשק לך, ורק אם לא קשה לך כמובן, אז בשלב הבא, את מוזמנת להרחיב את זה לכלל הנושאים. בנותייך ונכדותייך עשויות להודות לך על כך.
בתודה מראש!

מי שהסתפק בזה, יכול לעצור כאן, אני לא איעלב, אבל החלטתי, לאחר התלבטות קשה, להתייחס גם לגופו של עניין החיסון הזה, כפי שהוא נדון באותה שיחה.
מסתבר שהסיבה לכך שנותנים חיסון לילדים, שהם כבר בעצם מחוסנים, נובעת מכך שהחיסון ה"רגיל" שניתן אמנם מונע מלהידבק, אך המחוסן עדיין יכול להיות נשא של המחלה, וכאשר יש התפרצות, כפי שיש עכשיו, הוא עלול להדביק כאלו שאינם מחוסנים. מי שמקבל את החיסון הנוסף נמנעת ממנו היכולת להיות נשא ובכך קטן הסיכוי להתפרצות המחלה אצל אלו שאינם מחוסנים.

ועל זה אני אומרת ש…

אין לי מושג את מי מתכננים לחסן, אבל בעקבות השיחה הזאת מאד ברור לי שהילד שלנו לא ישמש כ"מגן אנושי" עבור אלו שמסיבות אלו ואחרות לא חיסנו את ילדיהם.
עם כל היותנו אזרחים טובים ושומרי חוק, אז הפתרון הזה נשמע לי הזוי משהו והפתרון היותר הגיוני, בעיני, הוא שמי שלא מחוסן יתכבד נא ויתחסן.
בתודה מראש!

2 מחשבות על “איפה האבות כולם

  1. מסכים לחלוטין. זו אותה הבעייה בדיוק של אבות שמעבירים את הטלפון לאמא כדי לקבוע משהו לילד. הילד כמובן חשוב להם מאוד אבל הם לא לוקחים את האחריות על הגידול שלו (כתבת פוסט נהדר על הנושא הזה בעבר).

    • זה העניין. שזה כאילו "רק צורת דיבור" אבל בפועל זה משקף, בעיני לפחות, גישה אמהית פסולה שמפקיעה מהאבא אפילו את הדבר הכי בסיסי של דאגה לבריאותו של הילד.
      את העניינים הטכניים שמופקעים מהם, יש הרבה אבות שדווקא מקבלים בברכה (גם אם לא יודו בכך) אבל בדבר הזה בעיני "נחצה גבול".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s