ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

נשים, הגזמתן! דעו את מקומכן

השארת תגובה

לפני כמה ימים שמעתי אצל יעל דן שיחה עם מועמדת (לשעבר) למועצת העיר ירושלים (רחלי איבנבוים) מטעם מפלגת הבית היהודי.
המועמדת (לשעבר) הינה אישה חרדית המתגוררת במאה שערים ואת הסיבה מדוע היא מועמדת לשעבר תוכלו להבין מהתמליל הבא של דבריה:
״איימו עלי באיומים קשים מאד…איימו עלי שהילדים שלי לא יוכלו להמשיך ללמוד במוסדות הלימוד (החרדיים) בהם הם לומדים…(קיבלנו איומים) מבית הכנסת של בעלי, מהקהילה שאנחנו שייכים אליה…אפילו מקום העבודה של בעלי קיבל איומים קשים במידה והם ימשיכו להעסיק אותו כל עוד אני מועמדת למועצת העיר… בהתחלה לא נבהלתי…מה שהם עשו זה שהם פשוט ארגו יחדיו את כל מסכת האיומים בסל אחד ואמרו לי… שאני מתחילה את חיי מנקודת האפס בלי משפחה, בלי קהילה, בלי חברה, בלי מוסדות בלי שום דבר״.
(כאן (החל מדקה 44:30) – http://bit.ly/1qMOEMa)

ואני אומרת ש…

זה לא יאומן איך במדינת חוק דמוקרטית ו(כאילו) נאורה ניתן להפעיל כזאת אלימות ברוטאלית וגסה נגד מועמדת, והארץ לא גועשת ולא רועשת.
העובדה שאירוע כזה התקיים, אמורה להטריד כל אדם נאור שמאמין בדמוקרטיה ודוגל בחירותו של כל אדם באשר הוא אדם לבחור ולהיבחר. שלא לדבר על הרצון והזכות לחיות במדינה חופשית ולא במדינת מאפיה שקובעת מי יעשה מה מתי וכמה, בכוח הזרוע.
אז נכון, אני מבינה שלאף אחד לא באמת אכפת כי זה סתם בחירות מקומיות וזה רק למועצת העיר, אבל לי זה אכפת מאד כי זה עניין עקרוני בעיני.
היום מונעים (באיומים קשים) מאישה להיות חברת מועצת העיר, סתם ככה רק בגלל היותה אישה, ומחר ימנעו מאישה אחרת, באותה הדרך ומאותה הסיבה, להיות ראשת ממשלה.
ומה בדיוק המרחק בין למנוע מנשים להעמיד עצמן לבחירות דמוקרטיות לבין למנוע מהן לבחור בבחירות דמוקרטיות?
בעיני, המרחק הוא קצר מאד, קצר מדי.
למי שלא זוכר, או לא יודע, אז היינו שם ממש לא מזמן (ראו בוויקיפדיה: "בצרפת ניתנה לנשים זכות בחירה רק בשנת 1944 ובשווייץ רק בשנת 1971. עם מתן זכויות הצבעה לנשים בסעודיה בשנת 2011, בכל המדינות בעולם (שנערכות בהן בחירות) ניתנת זכות הצבעה לנשים").
ולמי שעוד לא הבין, או שאולי חושב אחרת, אז שיחשוב שוב כי אין לנו שום כוונה לחזור לשם.
כל כך מקומם אותי, שאין לי מה לומר מעבר לזה, אז פשוט אמשיך להתעצבן לי כאן לבד בחושך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s