ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

Enough is Enough 

השארת תגובה

אמריקה בוחרת נשיאה עוד פחות מחודש.

ואני אומרת ש…

תקשיבו למישל אובמה, מנהיגה אמיתית, חכמה, אנושית, כנה, מדויקת ומעוררת השראה, כי את הנאום הזה שלה צריך להשמיע, לשנן וללמד בבתי הספר.

למי שלא יודע/ת על מה מדובר אז הנאום מתייחס לאמירה הבוטה, הדוחה והמסוכנת שאמר (לפני עשר שנים) המועמד לנשיאות ארה״ב (היום) שבה תיאר איך היה ״תופס נשים בכוס״ שלהן. למה? ככה! בגלל שהוא חזק, בגלל שהוא עשיר, בגלל שהוא יכול ובגלל שאנחנו לא מוקיעים ומוקיעות אותו, ולא מקיאים ומקיאות אותו ושכמותו מקרבנו.

למי שלא מבין/ה את עומק האמירה הזו אבהיר שלהגיד את המילים האלו משמעותן לזלזל ולמחוק את מציאות החיים של רובן ככולן של הנשים בעולם אשר מאז שהן זוכרות את עצמן הן מפחדות ש״יתפסו להן בכוס״, חוששות שיחדרו לגופן בניגוד לרצונן, מתפללות שלעולם לא יפלשו, יבזו וישללו את כבודן, חירותן ואנושיותן.

ומחיקת מציאות החיים של מחצית מהאוכלוסייה היא מחיקת אנושיותן בכללותה.

כן! זה העומק של האמירה הבוטה, הדוחה והמסוכנת הזו.

לא! זה לא רק ״דיבורי חדר הלבשה״ כפי שיש מי שמנסים להציג את זה ועל הדרך ממשיכים למחוק את מציאות חיינו, לזלזל ולבטל אותה. Enough is enough 

אז תודה רבה לך מישל אובמה. תודה מעומק ליבי, מעומק ליבנו על שהשמעת את קולנו ונתת ביטוי מהדהד צלול, חד וברור למציאות חיינו.

ככה עושות שינוי. כן ירבו כמוך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s