ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

הממזרות שינו את כללי המשחק

4 תגובות

דניאל ברין, עיתונאית אמריקאית שראיינה לפני כשנתיים וחצי את ארי שביט: "עיתונאי ישראלי בכיר תקף אותי מינית", "הוא התגנב אליי כמו חיה, תפס את כף ידי ומשך אותי אליו. הפניתי את פניי שמאלה והרכנתי את ראשי כדי להימנע מפיו".
ארי שביט, המרואיין: "היום אני מבין, בצער, שפירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו באותה פגישה", "עד שקראתי השבוע את המאמר אותו פרסמה, חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור. לרגע לא חשבתי שמדובר בהטרדה מינית. אבל את מה שאני ראיתי כחיזור, ברין ראתה כהתנהגות לא הולמת ואף מטרידה מצדי"
(זה "מרוח" בכל הרשת אבל בחרתי להביא את הציטוט מטמקא: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4870773,00.html)

ואני אומרת ש…

אחרי יממה שאני עוקבת בעניין רב אחרי הוויכוחים, הדעות השונות והדיונים הנוקבים במרחבים הפמיניסטיים, אני אמקד את דבריי בשתי טענות שחוקות שאני חייבת לציין שדי נמאס לי מהן, אבל מה לעשות שהן עדיין מוטחות בנו הפמיניסטיות:
"הרגתן את הרומנטיקה"
אתחיל בציון עובדה פשוטה שקשה מאד להרוג משהו שנמצא בדמיון הקודח של מי מאיתנו. הסיפור הרומנטי שסיפרו ומספרים גברים לעצמם ולכולנו במשך דורות, סיפור שאף זכה לייצוגים אינספור בספרות, בקולנוע, בתיאטרון ואיפה לא, של המבטים המצטלבים, התשוקה, ההתרגשות ההדדית הגואה וכל הדבר הנהדר הזה שמסתיים בנשיקה פראית, דפיקות לב ויחסי מין פרועים, הוא סיפור שסופר, הומחז ויושם "במעמד צד אחד".
הסיפור הזה, בהיותו דמיוני, לא יודע גבולות. הוא רלבנטי לפאב כפי שהוא רלבנטי לרחוב, הוא רלבנטי למועדון הריקודים כפי שהוא רלבנטי למקום העבודה, הוא רלבנטי לסיטואציה חברתית כפי שהוא רלבנטי לסיטואציה עסקית, הוא רלבנטי כלפי אישה שמכירים כפי שהוא רלבנטי כלפי אישה זרה לחלוטין והוא אפילו רלבנטי על הבמה לעיני אלפי, או עשרות או מאות אלפי צופים (ראו אפילוג).
אבל מה לעשות שהזמן עובר והמציאות משתנה? מה לעשות שיש יותר ויותר נשים שלא מוכנות להמשיך ולשתוק את הצד שלהן בסיפור ואת נקודת מבטן על העולם?
מה לעשות שיש יותר ויותר נשים שמודיעות קבל עם ועדה שעבורן המצב בו מישהו מושך אותן אליו בכוח בצווארן ומנסה להצמיד את שפתיו לשפתיהן לא רק שאין בו "יסודות של חיזור" ולא רק שאיננו "רומנטי" אלא שהוא מטריד אותן ופוגע בהן (אישית, פיזית, נפשית ומקצועית)?
ומה לעשות שזה מעשה שאסור על פי חוק מזה שנים רבות?
מה שמוביל אותי לטענה השחוקה השנייה:
"יש נשים שאוהבות, נהנות ורוצות חיזורים במקום העבודה ובסיטואציות עסקיות"
ובכן גבירותיי ורבותיי, יש לי חדשות מסעירות – יש גם מעסיקים שאוהבים לקרוא לעובד/ת שלהם, להודיע לו שהוא מפוטר ולשלוח אותו או אותה לדרכו מיד וללא כל תמורה. כן, יש כאלה מעסיקים, ובכל זאת חוקקנו חוקים שמחייבים את המעסיק להתריע, לקיים שימוע לתת הודעה מראש ולשלם פיצויים.
יתרה מכך, יש גם א.נשים שמאד אוהבים למכור סמים ולסחור בנשים, או להיכנס לבתים לא שלהם ולקחת משם דברים ויש גם מי שרוצים להתפרנס ממכירת חלקי חילוף של רכבים שהם לקחו מאחרים, א.נשים אוהבים לעשות המון דברים ובכל זאת חוקקנו חוקים שמונעים זאת מהם.
החברה האנושית לא יכולה לבסס את עצמה על מה שפלוני אוהב וגם לא על מה שאלמונית רוצה או שלא אכפת לה. חברה מגדירה חוקים, קובעת מדיניות וכותבת נהלים שמטרתם לתת מענה רחב ככל האפשר לאלו החיים בה, כך שיחיו בשלווה, בנינוחות מירבית, ברווחה ובביטחון.
מי שזה לא מתאים לו ורוצה לנהוג לפי אהבותיו, דחפיו, גחמותיו וניחושיו וללא כל צורך לברר, לשאול ולהבין בצורה ברורה מה רוצה, איך רוצה אם בכלל רוצה בת שיחו, הקולגה שלו, האישה ברחוב או המראיינת שלו, מוזמן לעבור לחיות בג'ונגל. שם האריה לא שואל שאלות לפני שהוא טורף אותך והנחש לא מברר אם זה מתאים לך או נעים לך לפני שהוא מכיש אותך.
ושיהיה לך בהצלחה שם.
שלח לנו גלויות וספר לנו איך הולך.

אפילוג:
להסתערות של גברים על נשים ללא רשותן ובניגוד לרצונן, יש היסטוריה כל כך ארוכה שלא ניתן להכילה ולספרה בשל היקפה העצום, אבל הנה רק הבוקר קיבלנו תזכורת נוספת להזיה במסגרתה מיליוני א.נשים ממשיכים וממשיכות לנהות בניגוד לכל היגיון אחרי אדם דוחה שמשפיל נשים, לועג להן, שולט בהן ועושה בהן כרצונו. לאור העובדה שהאיש המבחיל הזה עלול בקרוב להנהיג את ה"עולם החופשי" (חופשי עבור מי?) אני לא באמת מצפה להתנהגות אחרת מה"המונים". מוזמנים להתעדכן בטינופת החדשה מבית מדרשו של דונאלד טראמפ, המועמד לנשיאות ארה"ב:
"נחשף סרטון שבו טראמפ נראה משפיל ומנשק אישה בכוח מול אלפי צופים"
http://usaelections.walla.co.il/item/3008563

4 מחשבות על “הממזרות שינו את כללי המשחק

  1. מצוין מיכל. חד וברור!

  2. כל מילה בסלע מיכל!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s