ואני אומרת ש…

קוראת עיתונים, שומעת רדיו, צופה בטלוויזיה ו…מתרגזת ומתרגשת ומתווכחת ותומכת ומתנגדת ורק דבר אחד לא עושה, לא מתעלמת. ואני אומרת ש…. למה לעשות את כל זה ביני לבין עצמי כשאני יכולה לעשות את זה ביני לבין בלוגי. אז הנה כאן לפניכם הגיגיי, מחשבותיי, דעותיי, אג'נדותיי כדי שגם אתם תתרגזו ותתרגשו ותתווכחו ותתמכו ותתנגדו ובתנאי שלא תתעלמו.

האדם שבטנק ינצח – אלא אם כן נושיב לידו אישה

3 תגובות

אלוף (במיל') יפתח רון טל פולט דברי שטות מסיתים ומיזוגיניים ומצוטט ב"ישראל היום":
http://www.israelhayom.co.il/article/429311
"בראיון לרדיו "גלי ישראל" אמר האלוף במיל' כי היוזמה לשלב נשים כלוחמות בחיל השריון היא "שערורייה", ש"תפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת, כולל היכולת של צה"ל". לדבריו, שילובן של נשים בתפקידים מסוג זה ישפיע על יכולתו המבצעית של הצבא.
"מי שמוביל את הקו הזה, סליחה על הביטוי, הוא פשוט מטורלל", אמר. "מה, ירדנו מהפסים? השלב הבא זה לא טנקים, השלב הבא זה חטיבה 35 (הצנחנים), חטיבת גולני, חטיבת גבעתי וחטיבת הנח"ל".
רון־טל ציין עוד כי לדעתו, גופים בעלי אינטרס מובילים את היוזמה להרחבת תפקידי הלחימה לנשים בצבא, במטרה להחליש את צה"ל, וכי הוא קרא מחקר בנושא שלפיו "מי שעומד מאחורי זה, זה לא ארגוני נשים, זה ארגוני שמאל".
וגם בטמקא הוא מצוטט (ואיפה לא?):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4881845,00.html
"אני מתנגד לכך התנגדות נמרצת. אני חושב שזה טעות, לא רק טעות אלא גם תקלה, זה לא רק תקלה – זו גם שערורייה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת ובסוף בדבר הכי חשוב וזה ביכולת של צה"ל". לדבריו, "צה"ל הוא צבא העם וככזה נכון שכולם צריכים לשרת, וצריך גם לאפשר שירות בו לכל המגזרים ותהיה בעיניי פגיעה מאוד קשה ביכולת של החייל הדתי לשרת ולשמור על האמונות שלו הכי בסיסיות ועל הערכים שלו הכי בסיסיים. להכניס בנים ובנות ביחד לתוך טנק זה נראה לי טירוף מערכות קולוסאלי, אין לי ביטוי עדין יותר"

ואני אומרת ש…

יש לי הרבה ביטויים לא עדינים לומר על השטויות המיזוגיניות האלו אבל האמת?
האמת היא שבעיקר נמאס לי!
נמאס לי מהדברים הפוגעניים והבלתי נסבלים שמרשים לעצמם גברים נפוחים מחשיבות עצמית להמשיך ולומר כלפינו הנשים, תוך התייחסות אלינו כאילו אנחנו מזיקות ל"חברה" ולו רק מעצם קיומנו בה.
נמאס לי מהמשך קיבוע התפיסה כאילו יש את ה-חברה שהיא הגברים, מעשיהם והחלטותיהם ויש אותנו ה"סרח החברתי העודף" הזה שמחייב את הגברים לשלוט במעשינו, למתן את התנהגותנו, למשטר את לבושנו, להחליט עבורנו מה יהיו תפקידינו (ומה לא) ולקבוע מה מותר לנו לעשות (ומה אסור לנו).
נמאס לי לשמוע השכם והערב את דברי ההבל ורעות הרוח על כך שאנחנו עלולות לפגוע חלילה בזכותם של גברים "לשמור על האמונות … הכי בסיסיות ועל הערכים … הכי בסיסיים" שלהם, כדברי רון-טל, ואת דברי ההסתה כלפינו כאילו אם נעשה כך או אם נתלבש אחרת אזי נדרדר חלילה את החברה כולה לאלימות, לכאוס, ולמוסר ירוד כפי שעולה מאמירות והתבטאויות כמעט יום-יומיות, כל פעם של אידיוט תורן אחר.
נמאס לי מכל ההתבטאויות הללו ששואבות את הלגיטימיות שלהם מתוך מסורת עתיקה של גבריות שוביניסטית, מתנשאת ופטרנליסטית שחושבת שהיא יכולה להמשיך ולייחס לנו הנשים את דרדור החברה והחלשתה רק מעצם קיומנו בה.
אז זהו שהיא לא יכולה יותר. די! נמאסתם! סתמו!

3 מחשבות על “האדם שבטנק ינצח – אלא אם כן נושיב לידו אישה

  1. מסכים עם כל מילה(שלך,לא של האלוף במיל הזה)

  2. באמת נמאס עד זרא.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s